Przydatne informacje

INFORMACJE TURYSTYCZNE O WARSZAWIE

Co powinieneś wiedzieć

Oficjalny portal turystyczny m.st. Warszawy -   http://warsawtour.pl/

Czas lokalny: GMT + 1h

Waluta: PLN (złoty polski). Kurs wymiany:

        1 USD = 3,35 PLN (styczeń 2018)

        1,00 € = 4,15 PLN (styczeń 2018)

Średnia temperatura w czerwcu wynosi 16 ° C. Aby sprawdzić aktualny stan pogody w Warszawie, odwiedź: http://www.weathercity.com/pl/warsaw/#

Energia elektryczna: 230 woltów

Większość kart kredytowych jest akceptowana

Paszport / wiza: Polska znajduje się w strefie Schengen. Dla krajów spoza strefy Schengen odwiedź stronę: http://www.staypoland.com/poland-visa.htm

Centra handlowe: W centrum miasta znajdują się dwa duże centra handlowe: Arkadia i Złote Tarasy.

PRZYDATNE NUMERY TELEFONICZNE:

- Policja 997, 022 669 99 97, z telefonu komórkowego: 112

- Ambulans 999,

- Straż Pożarna 998

- Straż Miejska 986

Transport

Warszawski transport miejski składa się z tramwajów, autobusów miejskich, autobusów podmiejskich i metra (metro). Więcej informacji na stronie: PL - http://warsawtour.pl/pl-jak-poruszac-sie-po-warszawie/ 

 • Możesz dotrzeć do miejsca spotkania taksówką (koszt ok. 10 €) lub autobusem 175 (przystanek autobusowy Pl. Zawiszy 03)

Aby sprawdzić aktualne ceny biletów komunikacji miejskiej w Warszawie, proszę odnieść się do: http://www.ztm.waw.pl/index.php?c=110&l=2

W Warszawie

Dojazd z lotniska

 

Lotnisko im. F. Chopina

Większość samolotów zmierzających do Warszawy ląduje na Lotnisku Chopina (www.lotnisko-chopina.pl), oddalonym o około 10 km od centrum miasta. 
Ważne telefony:

 • Informacja o przylotach i odlotach +48 22 650 42 20 (tel. czynny 24h/7 dni w tygodniu)
 • Informacja Polskich Linii Lotniczych LOT (o lotach krajowych i międzynarodowych) +48 22 577 77 55 (infolinia 24h z tel. stacjonarnych  i komórkowych), www.lot.com
 • Informacja celna Portu Lotniczego +48 22 650 28 73

Aby dojechać do miasta można skorzystać z komunikacji miejskiej:

 • linia 175 kursuje do centrum i w okolice Starego Miasta
 • linie 148 i 188 kursują w kierunku prawobrzeżnej Warszawy (Praga, Grochów, Gocław) 
 • linia nocna N32 kursuje do centrum miasta- linia kolejowa - więcej informacji

We wszystkich liniach obowiązują bilety komunikacji miejskiej.

Przed wyjściem z terminala znajduje się postój taksówek – zatrzymują się tutaj wybrane korporacje: Ele Taxi, Sawa Taxi, Super Taxi. 

Należy unikać osób, które na hali przylotów zachęcająca do skorzystania z przypadkowego transportu samochodowego. Często nie mają licencji na przewóz osób, a pobierane przez nich opłaty są kilkukrotnie wyższe niż w korporacjach taksówkowych.
Przy lotnisku znajduje się płatny parking wielopoziomowy, na którym można zostawić samochód na kilka godzin lub kilka dni.


Lotnisko Warszawa Modlin

Lotnisko Warszawa Modlin (www.modlinairport.pl), oddalone od centrum Warszawy o 35 km na północny-zachód. Lotnisko obsługuje przewozy międzynarodowe na liniach krótkiego i średniego zasięgu. Operacje lotnicze odbywają się 24h na dobę.
Ważne telefony:

 • Informacja lotniskowa +48 801 80 18 80, z telefonów komórkowychi i zagranicy  +48 22 315 18 80

  Jak dotrzeć z lotniska do miasta?
 • Pociąg Kolei Mazowieckich – odjazdy ze stacji kolejowej Modlin, dokąd z terminala lotniskowego kursują specjalne autobusy lotniskowe (ich rozkład dostosowany jest do rozkładu pociągów). Specjalny bilet lotniskowy w cenie 19 PLN można kupić w hali lotniska. Czas dojazdu do centrum Warszawy: około 1 h 15 minut.
 • OKbus – bezpośredni dojazd do centrum Warszawy pod główne wejście Pałacu Kultury i Nauki (od strony ul. Marszałkowskiej, pomiędzy stacjami metra Centrum i Świętokrzyska). Bilety można kupić w hali przylotów Lotniska Modlin, u kierowcy (również w walucie obcej, płatność kartą lub gotówką), w punkcie sprzedaży w Pałacu Kultury i Nauki oraz na stronie internetowej www.okbus.pl. Więcej informacji pod nr tel. +48 22 290 50 90, adresem e-mail: info@modlinbus.pl. Czas dojazdu do centrum Warszawy: około 45 minut.
 • ModlinBus – rozkład dopasowany jest do godzin przylotów i odlotów. ModlinBus zatrzymuje się w Warszawie na przystankach: przed głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki (od strony ul. Marszałkowskiej i pomiędzy stacjami metra Centrum i Świętokrzyska). Bilety można kupić w hali przylotów Lotniska Modlin, u kierowcy (również w walucie obcej, płatność kartą lub gotówką), w punkcie sprzedaży w Pałacu Kultury i Nauki oraz na stronie internetowej www.modlinbus.pl. Więcej informacji pod nr tel. +48 22 290 50 90, adresem e-mail: info@modlinbus.pl.  Czas dojazdu do centrum Warszawy: około 45 minut.
 • Taksówka - rekomendowane przez lotnisko korporacje to Sawa Taxi oraz Taxi Modlin. Koszt przejazdu do centrum Warszawy wynosi (w zależności od dzielnicy) od 100 do 200 zł. 

UWAGA! Odradzamy korzystanie z usług przypadkowych osób, które oferują transport do Warszawy w hali przylotów i wybieranie wyłącznie licencjonowanych przewoźników.

 

Informacje pochodzą w większości z oficjalnego portalu turystycznego m.st. Warszawy.

niepodlegla logo

 

 

 

tvp info

pts2
POLSKIE TOWARZYSTWO STATYSTYCZNE


TVP3 Warszawa inv

logo orzel

 

Polskie Radio 24